Nagrody Miedź Jam 2021 rozdane!

Nagrody Miedź Jam 2021 rozdane!

Miedź Jam 2021 dobiegł końca, a zwycięzcy zostali wyłonieni. Dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim Uczestnikom!

Lista nagrodzonych projektów wygląda następująco:

1. miejsce – „W grocie miedzianego króla” (Joyhop) – jest to klimatyczna gra, w której uczestnik wciela się w postać Miedziobrodego – krasnolud musi obudzić Króla i uratować przyszłość swojego ludu. Na graczy czeka podróż w głębiny jaskini, zablokowane przejścia i duchy broniące podziemnych bogactw.

2. miejsce – „Ostatnia Miedzieja” (Drunken Dwarves) – gracz zarządza kosmicznym ośrodkiem badawczym, którego celem jest wydobywanie i wysyłanie miedzi na Ziemię. Gra skupiona jest na odpowiednim zarządzaniu surowcami, inwestowaniu w różne gałęzie przemysłu i budowaniu nowych konstrukcji.

3. miejsce – „Miedziana wyspa” (XCVZXC) – gra to postapokaliptyczna strategia ekonomiczna, w której światu nie udało się zapobiec globalnemu ociepleniu. Ludzie schronili sie na szczycie góry, w której znajduje się kopalnia miedzi. Celem gracza jest zbudowanie arki i ucieczka z wyspy, która powoli zanurza się w oceanie.

W kategorii gry przeglądarkowej zwyciężył zespół Precle z grą „Miedziopolis” – to dynamiczna gra akcji, w której gracz wydobywa surowce, pokonuje stwory i rozbudowuje miasto przyszłości.

Wyróżnienia powędrowały do Space Miners Co. (Copper Cooperative), CUCUCUCU (AnAgram), Copper Quest (Shinseyy)

Nagrodą za 1. miejsce było 10 tys. zł, za 2 miejsce – 3 tys. zł, a trzecie – 2 tys. zł. Nagroda specjalna, dla najlepszej gry przeglądarkowej, wyniosła 10 tys. zł. Już teraz wszystkie gry można obejrzeć na stronie: https://miedzjam.pl/gry/.

Co ważne, od czerwca, będą one dostępne za darmo w serwisie GamePlanet, a najlepsze tytuły zostaną dodatkowo promowane.