Pierwszy dzień Miedź Jamu 2021 już za nami

Pierwszy dzień Miedź Jamu 2021 już za nami

Wczoraj miał miejsce wielki dzień, albowiem Miedź Jam 2021 oficjalnie wystartował! Twórcy mają teraz 6 dni na przygotowanie gry na zadany temat.

Podczas przywitania Uczestników Andrzej Kensbok, Wiceprezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. podkreślił jak dużą rolę w codziennym życiu deweloperów gier pełni miedź. Po wypowiedziach przedstawicieli partnerów wydarzenia better. gaming agency oraz Game Planet Paweł Lewandowski, Dyrektor Naczelny ds. Projektów Strategicznych KGHM Polska Miedź S.A. wygłosił pierwszą prelekcję pt. “Przyszłość jest z miedzi”. Podczas niej można było usłyszeć nie tylko masę ciekawostek dotyczących tytułowej rudy, ale również wiele informacji o perspektywach i wpływie miedzi na środowisko. 

Czy wiedzieliście, że w każdym samochodzie znajdują się ok. 23 kilogramy miedzi lub że ilość srebra powstająca w procesie wytwarzania miedzi sprawia, że KGHM to największy wytwórca srebra na świecie? Nie zapominajmy o ekologii miedź jest niezbędna do osiągnięcia neutralności klimatycznej, a wydobycie rudy w Polsce pozostawia po sobie nawet dwukrotnie niższy ślad węglowy, niż w Chinach.

Podczas otwarcia przedstawiony został także temat jamu, do którego będą nawiązywać wszystkie gry konkursowe: “Przyszłość jest z miedzi”. Na czacie od razu pojawiły się różne propozycje alternatywnego tematu: “Lepiej miedź, niż nie mieć”, “Miedź albo nie miedź. Oto jest pytanie” czy po prostu “Przyszłość jest z dżemu”. Wszystkie propozycje weźmiemy pod uwagę przy okazji najbliższego wydarzenia. 🙂

Co warto zaznaczyć, frekwencja zdecydowanie dopisała! Ceremonię oglądało średnio 135 osób, a w szczytowym momencie było nawet 160 widzów (267 unikalnych użytkowników pojawiło się przynajmniej na chwilę). Dziękujemy za liczne przybycie! 

Życzymy powodzenia w działaniu i nie możemy się doczekać rezultatu Waszych prac!